Invitație

La Biserica Albastră, parohia Oradea-Vii, în Duminica a III-a din Postul Mare, 7 aprilie 2024, se va oficia Sfânta Liturghie a Sfântului Vasile cel Mare, Arhiepiscopul Cezareei Capadociei, la otpustul căreia se va înălța rugăciune împreună cu toți credincioșii pentru bătrânii și bolnavii din parohie.

La orele 12 vom participa la lansarea volumului „Mesaje divine”, autoare fiind doamna Florentina Pușcău.
Cartea cuprinde 161 de pagini cu poezii ortodoxe „primite în dar de la Tatăl Ceresc”.
Cartea va fi prezentată de către poeta Pușcău Florentina, de Preotul Dorel Octavian Rusu și de Ing. Miorița Săteanu, cetățean de onoare al Municipiului Oradea. Cartea a fost publicată la Editura Aureo de către Pr. Ștefan Avram.

De ziua Sfintei Cruci, invităm din tot sufletul pe toți credincioșii la Biserica Albastră pentru a primi cartea „Mesaje divine”. Vă așteptăm cu părintească și frățească dragoste pentru a fi împreună la acest eveniment important din viața spirituală și culturală a parohiei noastre.

Vă mulțumim și vă dorim un post binecuvântat.
Preot coordonator Gheroghe Nemeș.