Mulțumire și binecuvântare

Cu părintească și frățească dragoste în Iisus Hristos, Domnul și Mântuitorul nostru, am bucuria duhovnicească de a Vă aduce tuturor credincioșilor prezenți la Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, din Duminica Ortodoxiei, 24 martie 2024 cele mai alese mulțumiri și deosebita recunoștință pentru darul de suflet pe care l-ați oferit credinciosului Mihai Neșu, prezent în fața Sfântului Altar, alături de fiii și fiicele Bisericii Albastre, de la Parohia Oradea-Vii.

Pentru sus-numitul s-a donat un ajutor financiar substanțial, necesar lucrărilor de la Centrul de recuperare pentru copiii cu dizabilități neuromotorii Sf. Nectarie din localitatea Cihei, precum și pentru pictura bisericii de la acest așezământ filantropic.

Toate acestea la îndemnul Pastoralei Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Sofronie, Episcopul Oradiei.

Dumnezeu să vă răsplătească din al Său Dar și din a Sa iubire de oameni, cu sănătate și un post binecuvântat!

Pr. coordonator

Gheorghe Nemeș