Aniversare

dsc_0663

În data de 21 ianuarie 2017, Părintele Gheorghe Nemeş, de la Parohia Ortodoxă Română Oradea-Vii, „Biserica Albastră”, a împlinit frumoasa vârstă de 74 de ani.

La acest eveniment aniversar a fost înconjurat de majoritatea membrilor din familia Preacucerniciei Sale, pentru că trei dintre nepoţi s-au găsit la studii în străinătate – Olanda, Italia şi Franţa.

Bucuria zilei de naştere a fost încoronată de prezenţa Preasfinţitului Părinte Dr. Sofroniu Drincec, Episcopul Oradiei, care l-a felicitat pe părintele sărbătorit, pe preoteasa Paula şi pe toţi fiii şi fiicele mari şi mici din familia Preacucerniciei Sale.

Pentru toate darurile primite în cursul vieţii, părintele Gheorghe Nemeş, a adus calde şi fiieşti mulţumiri Preamilostivului Dumnezeu, Preasfinţitului nostru Episcop şi tuturor credincioşilor care l-au felicitat, urându-i „La mulţi şi fericiţi ani!”

dsc_0648

dsc_0670r