39 de ani de slujire a Părintelui Gheorghe Nemeș la Biserica Albastră

În ziua de 1 octombrie 2020 , cu ajutorul lui Dumnezeu se împlinesc 39 de ani de slujire la Biserica Albastră de la Parohia Ortodoxă Oradea-Vii a Părintelui Protoereu Gheorghe Nemeș.

Aniversarea zilei prin rugăciune va avea loc Vineri, 2 octombrie 2020, orele 17, la Biserica Albastră, când se va aniversa și 10 ani de filantropie la Așezământul social-cultural și filantropic „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe”.

La rugăciunea de mulțumire și binecuvântare pentru toți susținătorii proiectului „Agapa Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” ca și pentru toți beneficiarii, va fi prezent Preasfințitul Părinte Sofronie, Episcopul Oradiei în rugăciune și cuvânt de binecuvântare.

La acest fericit prilej dorim Părintelui Gheorghe Nemeș și familiei sale sănătate, fericire și mult spor în proiectele care sunt în derulare!

La mulți și binecuvântați ani Părinte Gheorghe Nemeș!

Comitetul de susținere și credincioșii Parohiei Oradea-Vii