Părintele Protoiereu Gheorghe Nemeș la 79 de ani de viață

Cu ajutorul lui Dumnezeu Cel Întreime închinat și Slăvit, duminică 23 ianuarie 2022, Părintele Gheorghe Nemeș de la Parohia Oradea-Vii, „Biserica Albastră”, a fost felicitat de către toți credincioșii prezenți la Sfânta și dumnezeiasca Liturghie cu prilejul frumoasei vârste de 79 de ani.

La Otpustul Sfintei Liturghii, Părintele Protoiereu Gheorghe Nemeș a mulțumit lui Dumnezeu pentru toate darurile primite în cursul vieții și a celor 55 de ani în slujba Bisericii Ortodoxe Române, dintre care 40 de ani la Parohia Oradea-Vii.

A mulțumit părinților trupești Gheorghe și Maria care își dorm somnul de veci în cimitirul parohiei Gepiu.

A mulțumit învățătorilor, profesorilor, preoților profersori de la Caransebeș, Cluj și Sibiu, precum și tuturor Ierarhilor sub a căror Omofor a slujit și slujește.

A mulțumit tuturor protoiereilor, preoților colegi și credincioșilor prezenți și a celor care din binecuvântate motive nu au putut fi la Sfânta Liturghie, pentru mesajele și dragostea cu care l-au înconjurat și-l înconjoară în toate zilele vieții sale.

Aceleași calde și sincere mulțumiri le-a adresat și scumpei sale soții, preoteasa Paulina Nemeș.

Toți cei prezenți în număr mare i-au urat și cântat sărbătoritului tradiționalul La mulți ani!